כל המידע על השימוש בעדשות מגע

עדשות מגע – שיקול חשוב הוא עלות העדשות. זוג עדשות מגע שניות ניתן לרכוש בבית מרקחת ללא צורך לייצר מרשם.

אך יתכן שלא ניתן לרשום עדשות אלו מכיוון שהן אינן יעילות במיוחד בתיקון הראייה. בעוד שחלקם דיווחו על תוצאות מצוינות, ישנם גם מקרים רבים שההשפעה הייתה מוגבלת בלבד. חוץ מזה, כמה מחקרים מצביעים על כך שלנוכחות עדשות המגע יכולה להיות השפעה לא רצויה על הקרנית. חוץ מזה, סוג החומר המשמש לעדשות יכול לעשות הבדל גדול בהשפעות העדשות. בנוסף, כמה מחקרים דיווחו על השפעות שליליות אפשריות של ניתוח לייזר או אנגיוגרפיה עם עדשות מגע ומגעים מחומר המשמש לניתוח לייזר או אנגיוגרפיה. אלה כוללים סיכון מוגבר לסיבוכים בקרנית, פגיעה בקרנית או אסימטריה של הקרנית. חלקם דיווחו גם על שיפור בקרב חלק מהחולים בסימפטומים של גלאוקומה. עם זאת, השפעה שלילית נוספת אפשרית של השימוש בעדשה מגע היא שהן יכולות לעורר את שחרור ההיסטמין. יכול לגרום להיפרמיה של הקרנית, במיוחד אם השימוש בעדשות מגע מתבצע במהלך טיפולים מסוימים לסטרואידים (אינסולין, סטרואידים דרך הפה וכו ').

המשמעות של הצורה

קיימים בשוק שני סוגים של עדשות מגע: עדשת מגע נוקשות ורכות. בדרך כלל משתמשים בעדשות מחומר גמיש (פולימתיל מתקרילט, PMMA) מאחר ואלה מציעים מאפייני כיפוף מעולים. עם זאת, עדשות מגע רכות מגיעות גם בגרסאות נוקשות. קיימות צורות רבות של עדשת מגע נוקשות ויש להן מנגנונים שונים של הכנסה וכיוון של העדשות. צורות מסוימות נוחות יותר וניתן ללבוש אותן לתקופות ארוכות יותר מאחרות. הסוגים הנפוצים ביותר הם עדשות שטוחות עם תומך תת-מתכתי או גבישי. עדשה בצורת טבעה ועדשות מעגליות מלאות (הנקראות גם הברגה). סוגים אלה משמשים בדרך כלל ללבוש יומיומי.

סוגי עדשות מגע הנפוצים ביותר

ישנם צורות עדשות וחומרים רבים. הנפוצים ביותר הם:

עדשה מעגליות

עדשות בצורת טבעת

עדשה חצי עגולה

עדשות מלאות מעגליות

עדשות מגע

עדשות מגע נוקשות

שני סוגים עיקריים של עדשת מגע נוקשות הם דיופטר (dd) וטוריק (m). עדשות אלה הן פופולריות מאוד ומספקות תיקון מצוין של קוצר ראייה והיפרופיה ומשפרות את הראייה הקרובה. בנוסף כמה מחקרים מצביעים על כך שעדשות אלו יכולות לסייע לאסטיגמציה. בסוגי עדשות אלה משתמשים בבסיס גבישי שטוח לתמיכה. התמיכה מופרדת על ידי גשרים שטוחים ודקים ואז מוחדרת לעין. ישנם עדכוני מגע שונים עבור עדשת מגע דיופטר וטוריות:.

זכוכית בורוסיליקט, תחמוצת נחושת-אבץ, פוספט אלומיניום ניאודימיום ועוד.

זכוכית-קרמיקה

תומך בעדשות עשוי סיליקון קרביד זמין גם כן. זהו חומר טוב מאוד לעדשות ובעל תכונות אופטיות טובות ואיכותיות. זה גם הרבה יותר נוח ללבוש מאשר חומרי תמיכה קשיחים אחרים. עם זאת, זה נוטה להיות יקר יותר.

תכונות של דיופטר

דיופטר עם הקוטר הגדול ביותר פופולרי מאוד וזמין לתיקון קוצר ראייה. הדיופטר הם הבסיס לסוגים שונים של עדשות המשמשות לתיקון קוצר ראייה ותיקון יתר. ישנם שלושה סוגים עיקריים של עדשות דיופטר:

עדשות דיופטר למרחק קבוע הן הנפוצות ביותר. דיופטרים עם מרחק קבוע מגיעים בדרך כלל במקביל, דו-עיני, מרובה-נקודות, דו-מוקדי ואורתו-ננו. עדשה זו היא הסוג הפופולרי ביותר של דיופטר ומשמשת בדרך כלל לתיקון קוצר ראייה.

 

תוכלו להמשיך להנות עם מגוון רחב של כתבות בנושא בריאות ורפואה 🙂

ניווט בכתבה
שיקום הפה על גבי שתלים דנטליים
רפואה
שיקום הפה על גבי שתלים דנטליים

שיקום הפה ביום אחד יתרונות חסרונות כדי לקבל את המידע החשוב ביותר על שיקום הפה ולקבל שירות מקצועי של השתלת שיניים. שיתן לכם גם שיניים

השתלות שיניים ברפואה מתקדמת
רפואה
השתלות שיניים ברפואה מתקדמת

השתלות שיניים ברפואה מתקדמת בישראל המציאות מוכיחה לנו שעקירה הינה פעולה הכרחית, גם אם לא נעימה ומפחידה, וכמובן שגם לא זולה, כאשר השן הידרדרה למצב

הרמת סינוס
רפואה
הרמת סינוס

הרמת סינוס סגורה ופתוחה   הרמת סינוס – משמעותה של הפרוצדורה היא עיבוי העצם בתוך חלל הסינוס, כך שיהיה ניתן לקלוט את השתל הדנטלי. הליך